Termoplastické vložky do bot

TERMOPLASTICKÉ STÉLKY

ZNAČKY FORMTHOTICS

Co jsou Formthotics?

Formthotics jsou revolučním typem na míru zhotovitelných stélek. Vyrábějí se zbrušováním bloku polyetylénové pěny do speciálního kapkovitého tvaru.
Další obrovskou předností je možnost tvarovat Formthotics po zahřátí přesně podle nohou
a obuvi klienta.
Výsledkem jsou individuální odlitky, které zcela harmonizují s funkcí lidské nohy. Cena materiálu - polotovaru - 1.990 Kč.

Z čeho jsou Formthotics vyrobeny?

Termoplastické stélky Formthotics jsou vyrobeny z ultralehké polyetylénové pěny s uzavřenými póry. Uzavřená buněčná struktura zajišťuje celkovou odolnost proti vodě a působí zároveň jako termoizolant.
Formthotics také obsahují Ultra – Fresh, mezinárodně uznávanou antifungicidní a antibakteriální látku, která zpomaluje množení a zabraňuje růstu škodlivých mikroorganismů – mikrobů a bakterií z nečistot v obuvi.

Proč nosit Formthotics?
- zabezpečují optimální tlakové rozložení chodidel po podložce
- ideálně podpíraní nožní klenbu, zabraňují vychylování nohou v botách zevně, dovnitř i do rotace, přesně vedou nohy v ose pohybu, omezují možnost úrazu zejména v oblasti kotníku a kolena
- podstatně zlepšují stoj, chůzi i běh, včetně rychlých startů i náhlých brzdění, ulehčují odraz
i dopad
- svojí pružností tlumí otřesy, chrání nosné klouby, páteř, šetří Achillovy šlachy, zlepšují činnost žilně – svalové pumpy
- jsou velmi pohodlné a lehké, oddalují únavu dolních končetin
- díky speciálnímu povrchu se minimalizuje posun nohou v botách
- jsou antistatické, hygienické, snadno se čistí
 slouží jako izolant proti teplu i chladu. Snižují pocení nohou.

Životnost Formthotics
Živostnost stélek je obvykle 2 násobek životnosti standartní obuvi.Snižuje se mnoha faktory, například poškozením funkce nohy, nošením nevhodné obuvi, vysokou fyzickou zátěží, používáním měkkých modelů stélek, nadváhou. Je závislá i na pravidelné údržbě. V případě, že se stélka nadměrně prošlapává, konzultujte vzniklý problém s lékařem či distributorem stélek.

Údržba Formthotics
Údržba Formthotics je snadná. Jednoduše se umyjí mýdlem, jemným kartáčkem a teplou vodou, opláchnou, vysuší ručníkem a vrátí zpět do bot. U některých modelů stélek je potřeba zvýšená ochrana před ostrými předměty v botě ( kamínky, škvára, antuka, špony....), protože by mohlo dojít k poškození stélky, nepoužívat na obouvání lžíci na boty!!

Vytvarování stélek předchází vyšetření v ambulanci ortopedie na tzv. FOOTSCANU - desce, která skenuje chůzi pacienta. Případné odchylky od normy jsou pak korigovány na stélce a pacient získává skvělou kompenzační pomůcku pro zdravou chůzi. Výborné jsou především pro sportovce, dále pro pracovníky s převážně statickým zatížením (práce ve stoje, častá chůze po tvrdých podlahách, doručovatelé, kuchařky atd.)
 

 

Aktuality
 • 30.11.-0001Aktuality

  echny novinky a aktuální změny ordinačních hodin či dnů najdete zde:

  NOVÁ mailová adresa:

  ortopedie.zamberk@seznam.cz  

   

  DOVOLENÁ ORTOPEDIE ŽAMBERK OD 27.1. - 31.1.2020, VE STŘEDU 29.1. 2020 NENÍ  VYŠETŘENÍ DĚTSKÝCH KYČLÍ !!!

   Zástup: úterý 28.1.2020 8 - 11 hod dr. Klapalová,

              čtvrtek 30.1.2020 Dr. Kupka 8 - 14:30 hod.

  VYŠETŘENÍ DĚTSKÝCH KYČLÍ NENÍ i STŘEDA  11.března 2020!


  Čtvrtek 27.2.2020 Dr.Kupka odpoledne operuje, je na sále 1DS Žamberk - dopoledne ordinace 8 - 11 hod, odpoledne nebude!

  Dr.Klapalová ordinuje v Žamberku úterky 8 - 11:30 hod, sledujte rozpis. Plánováno úterý 28.1.2020, 18.2.2020....

  Dr. Kupka ve čtvrtek ordinuje 8 - 15 hod.,pro pacienty dle objednání, dle služeb nepravidelně do 17:00 hod. (6.2.2020)

  Polední pauza denně dle ordinačních hodin (cca 11,30-12,00 hod). Pracovní doba 7.00 - 8,00 hod - sterilizace nástrojů, převazy, dezinfekce prostor, možnost objednání, administrativa.

  Měření periferní DEXA - hustoty kostí - v prosinci 2020, termín: plánováno pátek 4.12.2020 (ordinace ortopedie 8 - 15 hod.) Poplatek za zapůjčení přístroje je 200,-Kč, je třeba se k měření objednat (737 505 133) - ordinace ORTOPEDIE v ŽAMBERKU

  Změna ordinační doby v Červené Vodě od ledna 2019: Ve vybrané pátky (viz odkaz Červená Voda) je ordinace od 8,00 do 12,30 hodin. Novorozenci k vyšetření kyčlí ve 4 týdnech se dostaví mezi 12,00 až 12:15 hod.

   

         Nejbližší ORTOPEDIE  v nemocnici v Rychnově nad Kněžnou

              telefon - 494 502 513 ambulance ortopedie RnK

   

  Více